NVIDIA заявила, що її еталонний проєкт датацентру для майбутньої платформи Rubin дозволить майже повністю відмовитися від використання води для охолодження серверів. Компанія стверджує, що перехід на повністю рідинне охолодження та роботу обладнання за вищих температур дасть змогу скоротити споживання води майже до нуля, пише The Verge.
За словами керівника напряму сталого розвитку NVIDIA Джоша Паркера, традиційні датацентри з охолоджувальними баштами використовують близько 2,6 млн галонів води на мегават потужності щороку. Нова система охолодження Rubin має скоротити цей показник практично на 100%.
У компанії пояснюють, що тепло від серверів відводиться безпосередньо від чипів через замкнуті рідинні контури, які працюють за температури до 45°C. Після цього тепло передається зовнішнім сухим охолоджувачам, що дозволяє значно рідше використовувати воду для охолодження інфраструктури.
У NVIDIA стверджують, що всі великі оператори датацентрів і хмарних сервісів, які будують інфраструктуру для платформи Rubin, вже переходять на повністю рідинне охолодження.
Компанія позиціонує новий підхід як відповідь на критику, пов’язану зі стрімким зростанням кількості ШІ-датацентрів. Останніми роками вони дедалі частіше стають предметом суперечок через високе споживання електроенергії та води, особливо в регіонах із дефіцитом ресурсів.
Водночас NVIDIA не розкрила, наскільки дорожчим є будівництво датацентрів із повністю рідинним охолодженням порівняно з традиційними рішеннями. Компанія також не коментує вплив такого підходу на загальне енергоспоживання об’єктів.
Водночас NVIDIA не є першою компанією, яка намагається розв’язати проблему водоспоживання датацентрів. У 2024 році Microsoft представила нове покоління датацентрів із замкнутим циклом охолодження, що також дозволяє практично відмовитися від використання води для охолодження обладнання.
Читайте також: Китай запустив перший у світі комерційний підводний дата-центр
Samsung і OpenAI розроблятимуть плавучі дата-центри та енергостанції


